NBA

«Πέταξαν» με τον Καλντερόν

Με τον Χοσέ Καλντερόν σε κέφια, οι Τορόντο Ράπτορς επικράτησαν των Φινιξ Σανς με 101-97 παίρνοντας την 4η νίκη τους σε 17 παιχνίδια. Οι «πτερόσαυροι» βρίσκονται στην προτελευταία θέση αλλά έδειξαν δείγματα καλής ομάδας αφού κέρδισαν έναν αρκετά δύσκολο αντίπαλο. Απόλυτα πετυχημένο και το ντεμπούτο του Πιετρούς στο παιχνίδι!

Με τον Χοσέ Καλντερόν σε κέφια, οι Τορόντο Ράπτορς επικράτησαν των Φινιξ Σανς με 101-97 παίρνοντας την 4η νίκη τους σε 17 παιχνίδια.

Οι «πτερόσαυροι» βρίσκονται στην προτελευταία θέση αλλά έδειξαν δείγματα καλής ομάδας αφού κέρδισαν έναν αρκετά δύσκολο αντίπαλο.

An και βρέθηκαν στο -10 από το πρώτο 12λεπτο ανάτρεψαν τα δεδομένα και ξεκίνησαν την τέταρτη περίοδο έχοντας πλεονέκτημα 4 πόντων.

Κάπου εκεί, ο Καλντερόν «κουβάλησε» τους Ράπτορς προς το 4-13 με συνεχόμενους πόντους και ασίστ με την διαφορά να φτάνει στους 9 πόντους. Το τελικό 101-97 ήρθε δύσκολα στα τελευταία λεπτά με την βοήθεια των βολών, αλλά η βοήθεια του Ισπανού στο παιχνίδι ήταν καταλυτική.