Viral

Ο Ακτούρκογλου εκτέλεσε πέναλτι της Γαλατά με πάσα στον Ικάρντι και εκείνος το έχασε σε κενή εστία!

Μαντάρα τα έκανε ο Μάουρο Ικάρντι στην κομπίνα της Γαλατάσαραϊ, με τον 30χρονο Αργεντινό να αστοχεί σε κενή εστία μετά την πάσα που του έκανε Ακτούρκογλου από εκτέλεση πέναλτι!

Αυτό, δεν πήγε και πολύ καλά.

Η Γαλατάσαραϊ κέρδισε πέναλτι στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Ινστανμπούλσπορ, αλλά o Ικάρντι τα έκανε… μαντάρα!

Στο 36ο λεπτό, συγκεκριμένα, η Γαλατά κέρδισε πέναλτι, με τον Ακτούρκογλου να αναλαμβάνει την εκτέλεση. Αυτός, όμως, αντί να σουτάρει, πάσαρε στον Αργεντινό, με τον Ικάρντι να καταφέρνει να… αστοχεί σε κενή εστία! Τελικά, βρήκε δίχτυα πέντε λεπτά αργότερα, στο 42' και με αυτό το γκολ η Γαλατάσαραϊ επικράτησε 1-0.