Viral

Πήγε για πέναλτι αλά Πανένκα στις καθυστερήσεις, το έπιασε όρθιος ο τερματοφύλακας

Απίθανη γκάφα από παίκτη της Αλκορκόν, που εκτέλεσε πέναλτι αλά Πανένκα στις καθυστερήσεις αγώνα και είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα να μπλοκάρει άνετα την μπάλα.

Η Αλκορκόν τα βρήκε σκούρα στο εκτός έδρας ματς Κυπέλλου Ισπανίας με την Ουρένσε αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 στο 90', ενώ λίγα λεπτά αργότερα κέρδισε και πέναλτι για την ανατροπή!

Ωστόσο, ο Αντριάν Νταλμάου, που είχε ισοφαρίσει νωρίτερα, αποφάσισε να εκτελέσει αλά Πανένκα και τελικά είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα να μπλοκάρει την μπάλα μένοντας στο κέντρο της εστίας...