Viral

Οι πιο ξεδιάντροπες καθυστερήσεις όλων των εποχών σε αγώνα στη Νότια Αφρική

Πήγαν τις καθυστερήσεις σε άλλο επίπεδο παίκτες ομάδες της Νοτίου Αφρικής.

Αν έχετε εκνευριστεί βλέποντας τον αντίπαλο με διάφορα τρικ να προσπαθεί να κάνει καθυστερήσεις, πού να δείτε τι έκαναν οι παίκτες της Μαμέλοντι Σάνταουνς στο πρωτάθλημα της Νοτίου Αφρικής.

Στον αγώνα με την Μπλουμφοντέιν Σέλτικ προηγούνταν με 2-1 στα τελευταία λεπτά και αποφάσισαν να «φάνε» εντελώς ξεδιάντροπα όσο χρόνο απέμενε για το φινάλε.

Όχι ένας, ούτε δύο και τρεις, αλλά τέσσερις παίκτες, πήγαν κατά σειρά προς το κόρνερ δήθεν για να το εκτελέσουν, αλλά το μόνο που τους ένοιαζε ήταν να περνούν τα δευτερόλεπτα. Μόλις κιτρινίζονταν, δε, αμέσως έδιναν τη θέση τους στον... επόμενο κερδίζοντας έξτρα χρόνο.

Συνολικά τρεις παίκτες κιτρινίστηκαν σε διάστημα ενός λεπτού, με την όλη στάση με τα χασομέρια να κάνει έξαλλους τους αντιπάλους τους, αλλά και να σχολιάζεται πολύ αρνητικά ως unfair play στα social media.