Πάει… τρένο η Αντβέρπ! Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League πήρε την τέταρτη σερί νίκη της στο βελγικό πρωτάθλημα, επικρατώντας 2-1 με ανατροπή στην έδρα της Σεντ Ζιλουάζ και ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Το ματς δεν ξεκίνησε καλά για την Αντβέρπ, αφού στο 39’ ο Νιούκουπ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, με το τέρμα του τελικά να μην μετράει για οφσάιντ. Παρόλα αυτά, τέσσερα λεπτά αργότερα η Σεντ Ζιλουάζ βρήκε κι άλλο τέρμα, με τον Ουντάβ να ανοίγει το σκορ.

Η Αντβέρπ δεν… μάσησε, μπήκε στο δεύτερο μέρος με σκοπό να φέρει «τούμπα» το ματς και το κατάφερε. Ο Φρέι ισοφάρισε στο 71’ το σκορ και οκτώ λεπτά αργότερα ο Μπένσον διαμόρφωσε το τελικό σκορ, χαρίζοντας την τέταρτη σερί νίκη στην ομάδα του.