Σε αδύναμο κρίκο εξελίσσεται το «Κονστάντ Βάντεν Στοκ» για την Άντερλεχτ, καθώς δεν μπόρεσε για έκτη φορά φέτος στο «κάστρο» της να φτάσει στην νίκη μετά το 1-1 με αντίπαλο τη Μαλίν, παρότι είχε το προβάδισμα λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα.

Το σκορ άνοιξε ο Μίτροβιτς στο 78’, ωστόσο, το γκολ του Σέρβου επιθετικού δεν ήταν αρκετό για να πάρει τη νίκη η Άντερλεχτ. Ο Βεσελίνοβιτς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε σε 1-1 «παγώνοντας» τους οπαδούς των γηεπδούχων και στέρησε από την Άντερλεχτ τους τρεις βαθμούς.

Με την ισοπαλία αυτή η Άντερλεχτ έφτασε τους 48 βαθμούς και υπολείπεται τρεις βαθμούς της πρωτοπόρου Μπριζ, αν και έχει ένα παιχνίδι περισσότερο, ενώ η Μαλίν παρέμεινε στη 12η θέση του βελγικού πρωταθλήματος με 29 πόντους.