Eurocup

Διατήρησε το απόλυτο με «θρίλερ» η Παρί

Έστω και στην παράταση, η Παρί νίκησε 106-102 τους Λάιονς στο Λονδίνο στο ντέρμπι κορυφής της τέταρτης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου του Euro Cup και έκανε το «4 στα 4».

Μετά από έναν δραματικό αγώνα που κρίθηκε στην παράταση, η Παρί επικράτησε 106-102 (κ.α. 84-84) των Λόντον Λάιονς στην αγγλική πρωτεύουσα στο ντέρμπι κορυφής της τέταρτης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου του Euro Cup και με «4 στα 4» υποχρέωσε τους γηπεδούχους στην πρώτη τους ήττα.

Το απόλυτο 3-0 έκανε η Χάποελ Τελ Αβίβ, η οποία σάρωσε 111-92 το Αμβούργο στη Γερμανία και χρεωστάει και ματς.

Πρώτη ήττα για την Μπεσίκτας, η οποία έχασε 88-90 από τη Γουλβς στη Λιθουανία, με τους πρώην Σοβιετικούς να παίρνουν την πρώτη τους νίκη και να έχουν κι ένα ματς λιγότερο.

Πήρε την πρώτη της νίκη η κακή Βενέτσια, η οποία διέλυσε 79-64 την ισχυρή Μπανταλόνα στην Ιταλία κι άφησε τους Καταλανούς στο 2-2.