Eurocup

Στα ημιτελικά με ανατροπή επί της Ουλμ η Τουρκ Τέλεκομ

Η Τουρκ Τέλεκομ επέστρεψε από το -7 στην τελευταία περίοδο, νίκησε την Ουλμ με 86-76 στην Άγκυρα και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Eurocup.

Στα ημιτελικά του Eurocup προκρίθηκε η Τουρκ Τέλεκομ νικώντας με 86-76 στην Άγκυρα την Ουλμ. Πλέον η τουρκική ομάδα θα διεκδικήσει την πρόκριση στον τελικό απέναντι στην Προμετέι, που επιβλήθηκε του Προμηθέα στην Ρίγα (80-57).

Οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν με +8, 52-60, οκτώ λεπτά πριν το τέλος, ωστόσο οι γηπεδούχοι έκαναν εντυπωσιακό φινάλε και με ένα επί μέρους 34-16 στα τελευταία λεπτά πήραν το εισιτήριο.

Ο Τζέριαν Γκραντ και ο Ταϊρίκ Τζόουνς είχαν από 20 πόντους, ενώ 18 πρόσθεσε ο Αξέλ Μπουτέιγ για τους νικητές. Γιάγκο Ντος Σάντος με 21 και Μπρούνο Καμπόκλο με 20 ξεχώρισαν από τη γερμανική ομάδα.

Δεκάλεπτα: 14-22, 34-37, 50-57, 86-76