Ευρώπη

Οριακή πρόκριση για Βενέτσια

Έστω και οριακά, η Βενέτσια του απόντος Μάικ Μπράμου νίκησε 93-91 τη Σάσαρι στη Βενετία στον μεταξύ τους πέμπτο προημιτελικό της Lega Basket και προκρίθηκε στα ημιτελικά του πρωταθλήματος.

Η Βενέτσια του Μάικ Μπράμου νίκησε την τελευταία στιγμή 93-91 σε ένα δραματικό ματς τη Σάσαρι στη Βενετία στον πέμπτο μεταξύ τους προημιτελικό της Lega Basket και, με 3-2 νίκες στη σειρά, προκρίθηκε στα ημιτελικά του ιταλικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι έχαναν 36-49 στο ημίχρονο, όμως στην τέταρτη περίοδο έκαναν επιμέρους σκορ 30-14 και έφτασαν στην ανατροπή και τη νίκη-πρόκριση.

Σε αυτό συνετέλεσαν περισσότερο οι Ντέι με 20, Στόουν με 16 και Τόνουτ με 15 πόντους.

Για τους Σαρδηνούς, ξεχώρισε ο Μπίλαν με 26, ενώ βοήθησαν οι Μπέντζιους με 16 και Κρούσλιν με 15 πόντους.