Euroleague

Ζούρος: «Άξιος ο Παναθηναϊκός»

Το εγκώμιο του Παναθηναϊκού έπλεξε ο Ηλίας Ζούρος. Ο ομοσπονδιακός τεχνικός τόνισε πως το «τριφύλλι» στάθηκε άξια στο παρκέ κόντρα στην ΤΣΣΚΑ αλλά όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες, σε μία κακή άμυνα, σε ένα άστοχο σουτ.

Διαβάστε όσα είπε ο Ηλίας Ζούρος:

«Ο Παναθηναϊκός στάθηκε άξια στο γήπεδο. Ήταν πολύ σωστά στημένος και έπαιξε έξυπνο παιχνίδι στην άμυνα. Ήλεγχε το ματς αλλά το έχασε στις λεπτομέρειες. Ένα-δύο ριμπάουντ λιγότερα, 1-2 άμυνες χειρότερες και η ΤΣΣΚΑ νίκησε.

Όλα κρίνονται από ένα λάθος. Μία λάθος άμυνα, ένα λάθος σουτ. Έφερε το ματς εκεί που ήθελε. Οι «πράσινοι» δυστυχώς δεν είχε πολλούς πόντους μέσα από την ρακέτα. Σε κακή μέρα οι Βουγιούκας και Μπατίστ και γενικά το «τριφύλλι» δεν είχε βοήθεια στην επίθεση από τους ψηλούς. Υπήρχαν στιγμές που ο Παναθηναϊκός έχασε κάποια εύκολα καλάθια».