Euroleague

Αταμάν: «Παίξαμε τέλειο μπάσκετ στο δεύτερο ημίχρονο»

Το… τέλειο μπάσκετ έπαιξε η Εφές στο δεύτερο ημίχρονο, όπως δήλωσε ο Εργκίν Αταμάν μετά τη νίκη επί του Ολυμπιακού.

Πανευτυχής με τη νίκη (82-71) της Εφές κόντρα στον Ολυμπιακό ήταν ο Εργκίν Αταμάν, ο οποίος τόνισε πως η ομάδα του έπαιξε το τέλειο μπάσκετ στο δεύτερο μέρος, ενώ στάθηκε και στην απόδοση του Ροντρίγκ Μπομπουά.

«Είναι μία πολύ σημαντική νίκη για εμάς. Ξεκινήσαμε τραγικά το ματς με λάθη και σκορ 10-0. Χάσαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο. Δεν κάναμε το παιχνίδι μας. Μιλήσαμε στα αποδυτήρια και στο δεύτερο μέρος βγήκαμε να παίξουμε καλύτερη άμυνα και πιο επιθετική. Και αρκετά μας έδωσε και ο Τέιλορ. Στην επίθεση αρχίσαμε να κυκλοφορούμε την μπάλα και βρήκαμε σκορ από τον Μπομπουά. Μας βοήθησε πολύ μετά τα σουτ του μετά από σκριν. Αυτό μας έδωσε αυτοπεποίθηση και τότε κάναμε το παιχνίδι μας. Για κάθε παίκτη είναι σημαντικό να μοιράζεται την μπάλα. Πιστεύω ότι στο δεύτερο μέρος παίξαμε το τέλει μπάσκετ», ήταν τα λόγια του Τούρκου κόουτς.