Euroleague

Το +17 της Ρεάλ, οι 16 πόντοι Γιαμπουσέλι και το μεγάλο comeback της Εφές - Όλα στο πρώτο δεκάλεπτο!

Απίθανα πράγματα στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης ανάμεσα στην Αναντολού Εφές και τη Ρεάλ Μαδρίτης!

Αναντολού Εφές και Ρεάλ Μαδρίτης πραγματοποίησαν ένα άκρως εντυπωσιακό και θεαματικό πρώτο δεκάλεπτο, στη μεταξύ τους αναμέτρηση στο «Σινάν Ερντέμ» της Κωνσταντινούπολης για τη 2η αγωνιστική της Euroleague!

Οι «μερένχες» μπήκαν στο ματς με το πόδι... πατημένο στο γκάζι και με τον Γιαμπουσέλι να πετυχαίνει 16 πόντους χωρίς να χάσει σουτ (!), προηγήθηκαν με +17 (9-26) στο 7ο λεπτό της πρώτης περιόδου!

Παρά το αρχικό σοκ, οι γηπεδούχοι, όχι μόνο αντέδρασαν, αλλά κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στο καλάθι και να κλείσουν το δεκάλεπτο με σκορ 24-26 χάρη σε ένα απίθανο σερί 15-0 στα τελευταία τρία λεπτά της περιόδου!