Euroleague

Γκονθάλεθ: «Χαρούμενος με την προσπάθεια των παικτών μας»

Την προσπάθεια των παικτών του κράτησε ο Ίσραελ Γκονθάλεθ μετά την ήττα της Άλμπα Βερολίνου από τον Ολυμπιακό.

Ευχαριστημένος με την προσπάθεια που έκανε η Άλμπα Βερολίνου, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν ο Ίσραελ Γκονθάλεθ, μετά την ήττα (87-83) από τον Ολυμπιακό.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Ίσραελ Γκονθάλεθ:

«Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό. Δεν κάναμε καλή αρχή στο παιχνίδι. Παίξαμε κακή άμυνα, τόσο ατομικά, όσο και στο πικ εν ρολ. Ούτε επιθετικά όμως ήμασταν καλοί. Δεν είχαμε καλές τοποθετήσεις. Παίζαμε κυρίως ατομικά και με ντρίμπλες, χωρίς να κυκλοφορήσουμε την μπάλα. Εκτελούσαμε προσπάθειες με αντίπαλο πάνω μας.

Στο δεύτερο ημίχρονο αποδώσαμε καλύτερα. Ήμασταν πιο αποτελεσματικοί στην άμυνα, όπως και στην επίθεση. Δεν καταφέραμε να γυρίσουμε το ματς. Είμαι χαρούμενος όμως με την προσπάθεια των παικτών μας. Χρησιμοποιούμε τους αγώνες ως... προπόνηση για τους τραυματίες παίκτες μας