Euroleague

Μπαρτζώκας: «Είναι μια σημαντική νίκη, η τρίτη περίοδος ήταν κακή - Αργά ή γρήγορα πιστεύω θα είμαστε υγιείς»

Όσα ανέφερε ο Γιώργος Μπαρτζώκας στο flash interview μετά τη νίκη του Ολυμπιακού με 80-64 επί της Βιλερμπάν στο ΣΕΦ.

Ο Ολυμπιακός βελτίωσε αισθητά την απόδοσή του στο τέλος και πήρε τη νίκη με 80-64 επί της Βιλερμπάν στο ΣΕΦ, με την οποία έκανε σημαντικό βήμα για την εξασφάλιση της εξάδας στη Euroleague.

Στις δηλώσεις του στο flash interview, ο προπονητής των «ερυθρόλευκων», Γιώργος Μπαρτζώκας, ανέφερε πως ήταν μια σημαντική νίκη, ενώ στάθηκε στην κακή τρίτη περίοδο.

«Στο πρώτο δεκάλεπτο κυριαρχήσαμε σε άμυνα και επίθεση, βάλαμε πολλούς πόντους. Είναι μια πολύ σημαντική νίκη, η τρίτη περίοδος ήταν κακή. Χάσαμε σουτ, λέι απ, κάναμε λάθη.

Πλησιάζουμε στο τέλος έχουμε πολλούς παίκτες, αλλά αργά ή γρήγορα πιστεύω θα είμαστε υγιείς
», ήταν τα λόγια του Έλληνα τεχνικού, ενώ για τον Πετρούσεφ επιβεβαίωσε πως πήγε στο νοσοκομείο για να κάνει μαγνητική.