Euroleague

Μπασκετικό… μπούλινγκ του Ολυμπιακού στη Μονακό: Το γύρισε με σερί 14-0 και επιμέρους σκορ 27-2!

Παραμάζωμα πήρε ο Ολυμπιακός τη Μονακό μετά την ανάπαυλα! Θιγμένοι από το -12, οι Πειραιώτες γύρισαν φουριόζοι, έφεραν τούμπα το ματς με σερί 14-0 και πήραν και διαφορά με επιμέρους σκορ 27-2!

Αγριεμένος γύρισε από τ’ αποδυτήρια ο Ολυμπιακός!

Μεταμορφωμένοι σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο, οι Πειραιώτες εξαφάνισαν για πλάκα το -12 με το οποίο προηγήθηκε η Μονακό (41-29).

Κάνοντας λοιπόν μπασκετικό… μπούλινγκ στους Γάλλους, η ομάδα του Μπαρτζώκα πέτυχε σερί 14-0 σε λιγότερο από τέσσερα λεπτά και δέχθηκε το πρώτο (και μοναδικό) καλάθι στα 4’18’’ πριν τη λήξη της τρίτης περιόδου!

Συνεχίζοντας, δε, το κρεσέντο και φτάνοντας το επιμέρους σκορ στο 27-2, οι «ερυθρόλευκοι» πήγαν στο τέταρτο δεκάλεπτο με διαφορά 13 πόντων (56-43)!