Euroleague

Έφερε αναμνήσεις από... Μονακό ο Ολυμπιακός: Απίστευτο σερί κόντρα στη Βίρτους, δεν δέχθηκε καλάθι για 9,5 λεπτά!

Ο Ολυμπιακός έκανε ένα τρίτο δεκάλεπτο κόντρα στη Βίρτους που θύμισε αυτό με τη Μονακό στο Final Four, καθώς κράτησε τους Ιταλούς στους 5 πόντους με μόλις ένα καλάθι εντός πεδιάς!

Ένας Ολυμπιακός γεμάτος... καμικάζι εμφανίστηκε στο τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα με τη Βίρτους!

Εκεί που οι «ερυθρόλευκοι» δέχονταν στο πρώτο ημίχρονο καλάθι με κάθε τρόπο, με αποτέλεσμα να βρίσκονται πίσω στο σκορ με 37-46, μετά την ανάπαυλα έκαναν στροφή 180 μοιρών και σήκωσαν το ΣΕΦ στο πόδι!

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα έτρεξε ένα απίθανο επιμέρους σκορ 20-5 στην τρίτη περίοδο, ένα σερί το οποίο έφερε αναμνήσεις από τον ημιτελικό του Final Four κόντρα στη Μονακό την περασμένη σεζόν, όταν οι Πειραιώτες είχαν απαντήσει στο κακό πρώτο ημίχρονο με 27-2 στο τρίτο δεκάλεπτο.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι η Βίρτους έβαλε το πρώτο της καλάθι εντός πεδιάς στην περίοδο περίπου 30 δευτερόλεπτα πριν αυτή ολοκληρωθεί, αφού μέχρι τότε η ιταλική ομάδα είχε σκοράρει μόνο με βολές.