Euroleague

Το απίθανο πρώτο ημίχρονο του Σλούκα στο Game 2 κόντρα στη Μακάμπι!

Ο Κώστας Σλούκας πήρε στις... πλάτες του τον Παναθηναϊκό AKTOR και χάρη σε μια σπουδαία εμφάνιση στο πρώτο 20λεπτο, έστειλε τους «πράσινους» στα αποδυτήρια μπροστά 51-39!

Μπορεί στο πρώτο ματς με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ να έκανε ένα κρίσιμο λάθος στο φινάλε, αλλά η κλάση και η ποιότητα του Κώστα Σλούκα δεν του επέτρεψε να τον επηρεάσει, κάνοντας ένα απίθανο πρώτο ημίχρονο στο Game 2 της σειράς!

Ο Έλληνας γκαρντ του Παναθηναϊκού AKTOR πραγματοποίησε σπουδαία εμφάνιση στα πρώτα 20 λεπτά του δεύτερου αγώνα με αντίπαλο τη Μακάμπι Τελ Αβίβ, παίρνοντας επιθετικά τους «πράσινους» στις... πλάτες του!

Συγκεκριμένα, ο «Σλούκι Λουκ» ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο με 15 πόντους (3/3 δίποντα, 3/5 τρίποντα), 2 ριμπάουντ και μία ασίστ σε μόλις 13 λεπτά συμμετοχής, συγκεντρώνοντας 15 μονάδες στο σύστημα αξιολόγησης!