Euroleague

Το «καυτό» πρώτο ημίχρονο του Κώστα Σλούκα στο ντέρμπι «αιωνίων»!

Ο Κώστας Σλούκας πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονου του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, όντας ο πρώτος σκόρερ του αγώνα με 13 πόντους!

Εξαιρετικός ρυθμός και γρήγορο μπάσκετ στο πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι «αιωνίων» στην πρεμιέρα της Ευρωλίγκας, με τον Παναθηναϊκό να πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος με σκορ 43-36 επί του Ολυμπιακού σε ένα κατάμεστο ΟΑΚΑ.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους «πράσινους» σε αυτό το πρώτο 20λεπτο του αγώνα ήταν ο Κώστας Σλούκας! Ο 33χρονος Έλληνας γκαρντ πέτυχε 13 πόντους με 3/5 δίποντα, 1/2 τρίποντα και 4/4 βολές, έχοντας παράλληλα και δύο ριμπάουντ, αριθμοί που τον έφεραν στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ μεταξύ των παικτών και των δύο ομάδων σε αυτό το πρώτο ημίχρονο.

Αξιοσημείωτο πάντως είναι το γεγονός πως σε σχεδόν 12 αγωνιστικά λεπτά, ο πρώην άσος του Ολυμπιακού δεν μοίρασε ασίστ, βάζοντας ωστόσο σε αρκετές περιπτώσεις τον κόσμο στην εξίσωση του αγώνα με τα καλάθια του.