Euroleague

Ράντονιτς: «Σημαντική νίκη, ας μην συζητήσουμε τι έγινε στα τελευταία λεπτά»

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς αναφέρθηκε στην πολύ μεγάλη σημασία της νίκης του Παναθηναϊκού επί της Μακάμπι, χωρίς να κρύψει την απογοήτευσή του για την κακή διαχείριση των «πράσινων» στα τελευταία λεπτά.

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε «δια πυρός και σιδήρου» της Μακάμπι Τελ Αβίβ με σκορ 88-86, επιστρέφοντας στις νίκες στην Ευρωλίγκα μετά από έξι συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα.

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς, τεχνικός των πρασίνων, αναφέρθηκε κατά το flash interview στη μεγάλη σημασία αυτής της νίκης για τον Παναθηναϊκό, εκφράζοντας ωστόσο την απογοήτευσή του για το πως διαχειρίστηκε η ομάδα του το σημαντικό προβάδισμα που είχε χτίσει στα τελευταία λεπτά.

Αναλυτικά στατιστικά του αγώνα εδώ:

«Συγχαρητήρια στους παίκτες για τη νίκη, είναι πολύ σημαντική και μεγάλη. Παίξαμε καλή άμυνα στην τελευταία κατοχή και κερδίσαμε. Ας μη συζητήσουμε τι έγινε στα τελευταία λεπτά...»