Ευρώπη

Διακοπή στο Ερυθρός Αστέρας-Παρτίζαν, εντολή για εκκένωση του γηπέδου!

Την απόφαση να διακόψουν το ντέρμπι ανάμεσα στον Ερυθρό Αστέρα και την Παρτίζαν, στην αρχή του δεύτερου μέρους, πήραν οι διαιτητές έπειτα από αντικείμενα που δέχθηκαν!

Περίπου τρία λεπτά… άντεξε το δεύτερο ημίχρονο του πέμπτου και τελευταίου τελικού της Αδριατικής λίγκας, ανάμεσα στον Ερυθρό Αστέρα και την Παρτίζαν.

Το δεύτερο μέρος άρχισε με αρκετά λεπτά καθυστέρηση, ενώ στο 6:46'' πριν το τέλος της τρίτης περιόδου οι διαιτητές το διέκοψαν, με το σκορ στο 39-39.

Σε εκείνο το σημείο, οι ρέφερι χρέωσαν με τέταρτο προσωπικό φάουλ τον Κάλινιτς, σε μαρκάρισμα πάνω στον Λεσόρ, με το γεγονός αυτό να… εξαγριώνει το «ερυθρόλευκο» κοινό.

Έτσι, από τις κερκίδες έφυγαν πολλά αντικείμενα προς στο παρκέ, με τους Πουκλ, Χορντόφ και Κόλιενσιτς να αποχωρούν εσπευσμένα για τα αποδυτήρια και λίγο πιο μετά να ακολουθούν και οι παίκτες των δύο ομάδων.

Στη συνέχεια, οι διαιτητές έδωσαν εντολή στους γηπεδούχους για εκκένωση του κλειστού, ειδάλλως δεν θα συνεχίσουν την αναμέτρηση!

Ερυθρός Αστέρας-Παρτίζαν: Διακοπή στο δεύτερο μέρος!

Λίγο αργότερα, το γήπεδο εκκενώθηκε και έτσι το ματς ήταν έτοιμο να αρχίσει ξανά: