Ευρώπη

Νίκησε στην παράταση την πρωτοπόρο Τουρκ Τέλεκομ η Γαλατά του Πιστιόλη!

Σπουδαία νίκη πήρε η Γαλατασαράι του Ανδρέα Πιστιόλη, η οποία υπέταξε με σκορ 106-100 την πρωτοπόρο Τουρκ Τέλεκομ στην παράταση μετά από ένα ανατρεπτικό ματς.

Μια πολύ μεγάλη νίκη πήρε η Γαλατασαράι του Ανδρέα Πιστιόλη. Η ομάδα της Κωνσταντινούπολης νίκησε με 106-100 τη μέχρι στιγμής πρωτοπόρο Τουρκ Τέλεκομ, σε ένα ανατρεπτικό ματς που κρίθηκε στην παράταση!

Η Γαλατά κυριαρχούσε μέχρι τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, φτάνοντας και μέχρι το +21, όμως οι φιλοξενούμενοι με αντεπίθεση διαρκείας κατόρθωσαν να ανατρέψουν τα δεδομένα, και χρειάστηκε ένα καλάθι του Ντι Μποστ για να στείλει το ματς στην παράταση.

Εκεί, ο νικητής αναδείχθηκε μετά το επιμέρους 19-13 που έτρεξαν οι γηπεδούχοι με πρωταγωνιστή τον Μποστ, του οποίου η στατιστική έγραψε 15 πόντους και 7 ριμπάουντ. Ο Ντίλαν Ένις σε μία από τις κορυφαίες του εμφανίσεις μέτρησε 25 πόντους 9 ριμπάουντ και άλλες τόσες ασίστ, ενώ ο Κοκσάλ είχε 19 πόντους. Από την άλλη, ο Τζέριαν Γκραντ έκανε ό,τι περνούσε από το χέρι του για την Τουρκ Τέλεκομ με 23 πόντους συν 8 ασίστ.

Η Γαλατά με αυτόν τον τρόπο ανέβηκε στο 7-5, με τους αντιπάλους τους να πέφτουν στο 10-2.

Τα δεκάλεπτα: 24-22, 51-37, 71-61, 87-87 κ.δ., 106-100 παρ.