Ευρώπη

Έχασε και από την Καρσίγιακα και έπεσε στην τέταρτη θέση η Εφές!

Η Εφές ηττήθηκε και στην έδρα της Καρσίγιακα (98-83), και μετά τον αποκλεισμό από την Ευρωλίγκα, έπεσε στην τέταρτη θέση του τουρκικού πρωταθλήματος!

Γνώρισε βαριά ήττα στη Σμύρνη από την Καρσίγιακα (98-83) και δείχνει να βρίσκεται σε... ελεύθερη πτώση η Εφές! Με τον Μίσιτς να είναι εκτός λόγω τραυματισμού, η ομάδα της Κωνσταντινούπολης δεν κατάφερε στο δεύτερο μέρος να ακολουθήσει τον ρυθμό των γηπεδούχων και έπεσε στο 17-7, μετά από 24 αγωνιστικές.

Το σύνολο του Εργκίν Αταμάν μπήκε πολύ δυναμικά στο παρκέ και προηγήθηκε με 28-12 στο τέλος της πρώτης περιόδου. Η Καρσίγιακα άλλαξε τα δεδομένα στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην ανάπαυλα με 49-47 υπέρ της Εφές.

Στην τρίτη περίοδο, οι γηπεδούχοι ήταν εντυπωσιακοί και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 77-68, στο φινάλε της τρίτης περιόδου. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα της Σμύρνης ήταν εξαιρετική σε άμυνα και επίθεση και πήρε τη νίκη με 98-83, ανεβαίνοντας στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Τα δεκάλεπτα: 12-28, 47-49, 77-68, 98-83