Ευρώπη

Κράτησε την έδρα η Καρσίγιακα με φοβερό ΜακΚόλουμ και… μοιραίο Άντριους!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον ΜακΚόλουμ στην παράταση, η Καρσίγιακα νίκησε 91-83 την Μπούρσασπορ, με τον Άντριους να αστοχεί στην εκπνοή της κανονικής διάρκειας!

Ο ωραίος και ο… μοιραίος στη Σμύρνη!

Με τον Έρικ ΜακΚόλουμ να την παίρνει από το… χέρι στην παράταση, η Καρσίγιακα επικράτησε 91-83 της Μπούρσασπορ, στο πρώτο ματς για τα playoffs του πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Προύσας έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το break, καθώς ο Άντριου Άντριους αστόχησε σε σουτ έξω από τα 6,75μ. στην εκπνοή της κανονικής διάρκειας, η οποία έληξε με σκορ 80-80.

Κορυφαίος για το σύνολο του Ουφούκ Σαρίτσα ήταν ο ΜακΚόλουμ με 25 πόντους, με τον Τζέιλον Μπράουν να προσθέτει 19π. και τον Βιτόριο Μπράουν 17π.

Από τους ηττημένους, ξεχώρισαν οι Σαϊμπίρ και Κλέμονς με 22π. και 18π. αντίστοιχα. Ο… μοιραίος πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού τελείωσε το ματς με 16 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 19-9, 41-31, 59-52, 80-80 κ.α., 91-83 παρ.