Ευρώπη

Καθάρισε τη Γκραβελέν και βλέπει οκτάδα η Λιμόζ

Μία πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η αντίπαλος της ΑΕΚ στο BCL, Λιμόζ (78-61 τη Γκραβελέν), πλησιάζοντας την οκτάδα του γαλλικού πρωταθλήματος.

Μία πολύ άνετη και συνάμα σημαντική νίκη πέτυχε στο γαλλικό πρωτάθλημα η αντίπαλος της ΑΕΚ στο BCL, Λιμόζ, επικρατώντας 78-61 της Γκραβελέν και πλησίασε στην οκτάδα.

Παρά το γεγονός πως δεν κατάφερε να πάρει διαφορά ασφαλείας στο πρώτο δεκάλεπτο, η οποία τελείωσε με 21-17, αυτό έγινε μέχρι το ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην ανάπαυλα με 44-29.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι χαμήλωσαν ταχύτητα, δίνοντας παράλληλα χρόνο συμμετοχής σε κάθε διαθέσιμο παίκτη, με την αναμέτρηση να ολοκληρώνεται με 78-61. Κορυφαίοι για τη Λιμόζ ήταν οι Λανγκ με 25 πόντους και Χόκινς με 15π., με τους 14π. του Ρόμπινσον να μην είναι αρκετοί στη Γκραβελέν.