Ευρώπη

Ξαναπήρε το πλεονέκτημα έδρας η Μπάγερν

Έχοντας το σταθερό προβάδισμα, η Μπάγερν νίκησε 84-73 στην έδρα της Λούντβιγκσμπουργκ στον τρίτο μεταξύ τους προημιτελικό της BBL κι έκανε το 2-1.

Πήρε πίσω το πλεονέκτημα έδρας η Μπάγερν Μονάχου. Οι Βαυαροί νίκησαν άνετα 84-73 στην έδρα της Λούντβιγκσμπουργκ στον τρίτο μεταξύ τους προημιτελικό της BBL κι έκαναν το 2-1 στη σειρά, «ρεφάροντας» την ήττα στο Μόναχο στο πρώτο ματς της σειράς κι, εφόσον νικήσουν στο τέταρτο ματς την ερχόμενη Παρασκευή στο ίδιο γήπεδο, οι παίκτες του Πάμπλο Λάσο θα προκριθούν στα ημιτελικά.

Οι Βαυαροί ήταν στο +8 στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και με το 27-20 επιμέρους σκορ στην τέταρτη περίοδο έφτασαν στην επικράτηση.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν οι Ιμπάκα με 16, Μπούκερ με 15, Εντουαρντς με 13 και Χάρις με 11 πόντους.