Ευρώπη

Κράτησε την κορυφή με ανατροπή η Μακάμπι

Με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, η Μακάμπι Τελ Αβίβ νίκησε τη συντοπίτισσα Χάποελ 88-82 στο «Νόκια Αρίνα» για την 28η αγωνιστική της ισραηλινής Λίγκας και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Κορυφή με ανατροπή για τη Μακάμπι Τελ Αβίβ. Η ομάδα του Οντετ Κάτας νίκησε 88-82 τη συμπολίτισσα Χάποελ στο «Νόκια Αρίνα» στο ντέρμπι της 28ης αγωνιστικής της ισραηλινής Λίγκας και διατηρήθηκε στην κορυφή της ειδικής βαθμολογίας των πλέι οφ με +2 από τους δεύτερους φιλοξενούμενους και με ένα ματς λιγότερο.

Το 31-40 του πρώτου ημιχρόνου μετατράπηκε στο τελικό αποτέλεσμα με το 27-14 επιμέρους σκορ των γηπεδούχων στην τρίτη περίοδο.

Κορυφαίοι της «ομάδας του λαού» ήταν οι Μπράουν με 19, Σόρκιν με 18, Νίμπο με 13 και Ριβέρο με 11 πόντους.