Ευρώπη

«Σφαλιάρα» από τη Μανρέσα στην Μπασκόνια!

Κακή εμφάνιση και ήττα της Μπασκόνια στην έδρα της Μανρέσα, καθώς έχασε με κάτω τα χέρια (93-80), δείχνοντας ότι είναι σε κακό… φεγγάρι.

Νέα κακή εμφάνιση και νέα ήττα για την Μπασκόνια, που γνώρισε την τρίτη συνεχόμενη ήττα της σε Ισπανία και Euroleague, αυτή τη φορά εκτός έδρας από τη Μανρέσα με 93-80, με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν μόλις τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα.

Το ματς κρίθηκε ουσιαστικά στην τελευταία περίοδο, αφού μέχρι τότε οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, αλλά η Μανρέσα με επιμέρους 27-18 στο τέταρτο δεκάλεπτο πήρε μια σπουδαία νίκη, που όμως δεν τη βγάζει από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Πρώτος σκόρερ ήταν ο Φεράρι με 23π. και τον ακολούθησε ο Βαζίνσκι με 15π., ενώ για την Μπασκόνια πρώτος σκόρερ ήταν ο Κότσαρ με 13 πόντους, με τον Χάουαρντ να μένει πολύ χαμηλά και συγκεκριμένα στους 7.