Ευρώπη

Έριξε κατοστάρα κι ετοιμάζεται για τελικούς η Μονακό

Με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, η Μονακό νίκησε 105-99 σε ματς ΝΒΑ την Μπουρζ στο Πριγκιπάτο κι έκανε το 2-0 στους μεταξύ τους ημιτελικούς της LNB.

Έστω και με ανατροπή, η Μονακό νίκησε δύσκολα 105-99 την Μπουρζ στο Πριγκιπάτο στον δεύτερο μεταξύ τους ημιτελικό της LNB κι έκανε το 2-0 στη σειρά, θέλοντας ακόμα μια νίκη για την πρόκριση στους τελικούς του γαλλικού πρωταθλήματος, με τις δύο ομάδες να αναμετρώνται ξανά το ερχόμενο Σάββατο στην έδρα της Μπουρζ στον τρίτο αγώνα.

Οι Μονεγάσκοι έκαναν ένα 29-18 επιμέρους σκορ στην τρίτη περίοδο κι ανέλαβαν τα «ηνία» μετά το -6 του πρώτου μέρους.

Κορυφαίοι για την ομάδα του Σάσα Ομπράντοβιτς ήταν οι Οκόμπο με 20, Τζέιμς με 19, Ντιαλό με 16 και Μπράουν με 11 πόντους.