Ευρώπη

«Έσωσε» από κάζο τη Μονακό στην εκπνοή ο Μάικ Τζέιμς!

Με ένα μεγάλο καλάθι στα 1,3’’ πριν από τη λήξη, ο Μάικ Τζέιμς χάρισε στη Μονακό τη νίκη (77-75) απέναντι στη Σεν Κεντέν.

Με τρομερή ανατροπή στην τέταρτη περίοδο και ένα μεγάλο σουτ του Μάικ Τζέιμς σχεδόν στην εκπνοή, η Μονακό νίκησε 77-75 τη Σεν Κεντέν, για το 3/3 στο πρωτάθλημα Γαλλίας.

Πολύ σκούρα τα βρήκαν οι Μονεγάσκοι από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι έκλεισαν το τρίτο δεκάλεπτο στο +10 (47-57). Ωστόσο, στο τέταρτο οι παίκτες του Σάσα Ομπράντοβιτς έκαναν επιμέρους σκορ 30-18 και χρειάστηκαν φυσικά στο τέλος το νικητήριο σουτ του Αμερικανού γκαρντ.

Κορυφαίοι για τη Μονακό ήταν οι Μάικ Τζέιμς και Έλι Οκόμπο με 19 πόντους ο καθένας.

Από τους ηττημένους, ξεχώρισε ο Ματίς Ντοσού-Γιοβό με 15 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 20-16, 36-32, 47-57, 77-75