Ευρώπη

Έπαιξε όσο χρειάστηκε η Μπάγερν

Κάνοντας ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, η Μπάγερν νίκησε στο Μόναχο 89-80 την Τσέμνιτζ για την 21 αγωνιστική της BBL και παρέμεινε στην πρώτη τριάδα της βαθμολογίας.

Παίζοντας κατά διαστήματα σοβαρά, η Μπάγερν νίκησε στο Μόναχο 89-80 την Τσέμνιτζ με ανατροπή για την 21η αγωνιστική της BBL και με 16-3 ρεκόρ σε 19 ματς παρέμεινε στην πρώτη τριάδα της βαθμολογίας, περιμένοντας τα υπόλοιπα αποτελέσματα του διημέρου κι αφήνοντας τους φιλοξενούμενους στη δεύτερη θέση.

Η Τσέμνιτζ προηγήθηκε 53-39 στη λήξη του ημιχρόνου, όμως το 27-8 επιμέρους σκορ στην τέταρτη περίοδο έφερε την ανατροπή για τους Βαυαρούς και τη νίκη.

Κορυφαίοι της ομάδας του Πάμπλο Λάσο ήταν οι Μπόνγκα με 18, Φρανσίσκο με 14 κι Ιμπάκα με 12 πόντους.