Ευρώπη

Πέμπτη ήττα για Ολυμπιακό στην Ευρωλίγκα Γυναικών

Δεν κατάφεραν οι ερυθρόλευκες να κάνουν σεφτέ.

Ένα πολύ καλό ξεκίνημα δεν είχε την ανάλογη συνέχεια για τον Ολυμπιακό, που έχασε με 70-51 από την Ρίγα στο ΣΕΦ για την 5η αγωνιστική της Ευρωλίγκας Γυναικών και παρέμεινε δίχως νίκη.

Οι «ερυθρόλευκες» μπήκαν εξαιρετικά στο ματς, προηγήθηκαν με 19-14 στο δεκάλεπτο, αλλά στη συνέχεια η ομάδα της Λετονίας με το πολλαπλάσιο μπάτζετ κατόρθωσε να πάρει τον έλεγχο. Έκλεισε το ημίχρονο στο +3 (31-34) και η διαφορά ξέφυγε πολύ στην τελευταία περίοδο φτάνοντας και στο +22 (48-70).

Δεκάλεπτα: 19-14, 31-34, 39-47, 51-70

Ολυμπιακός (Παντελάκης): Κοσμά 5, Μάζιτς 4 (4 ριμπ.), Νικολοπούλου 2 (4 ριμπ., 3 ασίστ), Σταμάτη 8, Σταμολάμπρου 9 (5 ριμπ.), Τόμας 5 (5 ριμπ.), Τζόνσον 13 (12 ριμπ.), Παυλοπούλου 5 (3 ριμπ.), Σωτηρίου (3 ριμπ.), Σταμάτη 8.