Ευρώπη

«Σκόρπισε» και τη Μούρθια η Ρεάλ με νέα κατοστάρα!

Με φόρα από την κατοστάρα κόντρα στην Εφές, η Ρεάλ Μαδρίτης… κέρασε (106-92) και τη Μούρθια, για το 5/5 στο ισπανικό πρωτάθλημα!

Την τρομερή της κατάσταση επιβεβαίωσε για ακόμη μία φορά η Ρεάλ Μαδρίτης!

Μετά την εντυπωσιακή εμφάνιση στην Κωνσταντινούπολη κόντρα στην Εφές, η «βασίλισσα» νίκησε με κατοστάρα (106-92) και τη Μούρθια, για το 5/5 στη Liga Endesa.

Μετά το πρώτο δεκάλεπτο, η ομάδα του Τσους Ματέο έκανε την ανατροπή και πήρε τα ηνία του ματς, βάζοντας τις γερές βάσεις για τη νίκη στην τρίτη περίοδο, όπου έκανε επιμέρους σκορ 39-25! Μάλιστα, ολοκλήρωσε το παιχνίδι με εκπληκτικό 34/44 δίποντα!

Επτά παίκτες της Ρεάλ είχαν διψήφιο αριθμό πόντων. Κορυφαίος ήταν ο Ταβάρες με 18 πόντους και 7 ριμπάουντ, ενώ νταμπλ-νταμπλ για τον Καμπάτσο με 14π. και 10 ασίστ.

Από το σύνολο του Σίτο Αλόνσο, το οποίο υποχώρησε στο 3-2, ξεχώρισε ο Ένις με 15 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 15-22, 42-37, 81-62, 106-92