Ευρώπη

Ξεπέρασε το εμπόδιο της Στουντέτσκι πριν αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό η Παρτίζαν

Τη νίκη με 84-78 πανηγύρισε στο Μαυροβούνιο και στην έδρα της Στουντέτσκι η Παρτίζαν, πριν φιλοξενήσει τον Ολυμπιακό (Πέμπτη 28/3, 21:30) για την 32η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.

Πέρασε νικηφόρα από το Μαυροβούνιο και την έδρα της Στουντέτσκι, πριν αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό (Πέμπτη 28/3, 21:30) για την 32η αγωνιστική της Ευρωλίγκας η Παρτίζαν!

Η ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς, ο οποίος δεν είχε διαθέσιμου τους Αβράμοβιτς και ΛεΝτέι, αντιμετώπισε πολλές δυσκολίες στο πρώτο ημίχρονο, όμως βρήκε τα πατήματά της στο τρίτο δεκάλεπτο, στο οποίο επικράτησε με επί μέρους σκορ 25-17, πριν πανηγυρίσει τελικά τη νίκη με 84-78.

Έτσι, η Παρτίζαν βελτίωσε το ρεκόρ της σε 18-6 στην Αδριατική Λίγκα, παραμένοντας στη δεύτερη θέση και πίσω από τον Ερυθρό Αστέρα (20-3).

Κορυφαίοι για τους νικητές, οι οποίοι ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με άσχημο ποσοστό στα τρίποντα (4/19), ήταν οι Κοπρόβιτσα (20π, 8 ριμπ), Νάναλι (17π) και Πάντερ (16π), ενώ για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Ντόκινς (21π).

Τα δεκάλεπτα: 26-20, 41-38, 58-63, 78-84