Ευρώπη

Θύμα έκπληξης από την Πέζαρο η Σάσαρι, καλή εμφάνιση ο Χαραλαμπόπουλος

Η Σάσαρι έχασε με 96-91 στην έδρα της από την Πέζαρο, παρά τις προσπάθειες του Χαραλαμπόπουλου.

Την ήττα με 96-91 από την Πέζαρο γνώρισε η Σάσαρι στη Σαρδηνία για την 26η αγωνιστική της ιταλικής λίγκας.

Ένα επί μέρους 30-19 των φιλοξενούμενων στην τελευταία περίοδο έκανε τη διαφορά, με τον Τζάστιν Ράιτ-Φόρμαν να είναι ο κορυφαίος των νικητών έχοντας 18 πόντους.

Ο Βασίλης Χαραλαμπόπουλος είχε θετική παρουσία για τους γηπεδούχους μετρώντας σε 27 λεπτά συμμετοχής 11 πόντους (2/2 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 1/2 βολές), 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 τάπα.

Η Σάσαρι υποχώρησε στο 12-14 και είναι στην δέκατη θέση, ενώ η Πέζαρο με 8-18 είναι 15η και προτελευταία.