Ευρώπη

«Πήρε το αίμα της πίσω» και προκρίθηκε στα ημιτελικά η Μακάμπι

Έστω και δύσκολα, η Μακάμπι νίκησε 82-77 στην έδρα της Χάποελ Τελ Αβίβ και με 3-1 νίκες προκρίθηκε στα ημιτελικά της ισραηλινής Λίγκας.

Η Μακάμπι νίκησε 82-77 στην έδρα της Χάποελ Τελ Αβίβ στο τοπικό ντέρμπι, στο πλαίσιο του τέταρτου μεταξύ τους προημιτελικού της ισραηλινής Λίγκας, και έφτασε στο 3-1 νίκες στη σειρά, οπότε προκρίθηκε στους ημιτελικούς του πρωταθλήματος.

Η «ομάδα του λαού» έχανε -11 στο πρώτο δεκάλεπτο και -8 στο ημίχρονο, όμως ένα 10-20 επιμέρους σκορ στην τρίτη περίοδο έφερε την ανατροπή για τους πρωταθλητές.

Ουίλμπεκιν και Ουίλιαμς πρωταγωνίστησαν για τη Μακάμπι με 28 και 25 πόντους αντίστοιχα.