Υπερηχητικό 1ο δεκάλεπτο για τον Ολυμπιακό στην Πάτρα κόντρα στον Απόλλωνα!

Εξαιρετικό πρώτο δεκάλεπτο από τον Ολυμπιακό στην Πάτρα, με τους Πειραιώτες να κλείνουν την περίοδο μπροστά με σκορ 28-9 επί του Απόλλωνα.

Με διάθεση να «καθαρίσει» από νωρίς το παιχνίδι με τον Απόλλωνα Πατρών και να ξεκουράσει παίκτες στη συνέχεια του αγώνα, μπήκε στο παρκέ της «Περιβόλας» ο Ολυμπιακός.

Συγκεκριμένα, οι «ερυθρόλευκοι» πραγματοποίησαν ένα εξαιρετικό πρώτο δεκάλεπτο, χτίζοντας από νωρίς διψήφιες διαφορές χάρη στην μεγάλη ευστοχία τους. Ενδεικτικό είναι πως το σύνολο του Γιώργου Μπαρτζώκα είχε 11/16 εντός πεδιάς (4/6 τρίποντα), με αποτέλεσμα να προηγηθούν με 28-9 στο πρώτο δεκάλεπτο του ματς!