Καθάρισε τον Κολοσσό σε φιλικό ο Άρης

Ο Άρης επιβλήθηκε 84-67 του Κολοσσού Ρόδου σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Αλεξάνδρειο.

Με εφαλτήριο την πολύ καλή του άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Άρης επικράτησε 84-67 του Κολοσσού Ρόδου σε φιλικό που διεξήχθη στο Αλεξάνδρειο.

Το ματς ήταν ντέρμπι στο πρώτο 20λεπτο, αλλά οι «κίτρινοι» πάτησαν το γκάζι μετά την ανάπαυλα και με επιμέρους σκορ 42-30 έφτασαν στη νίκη.
Πρώτοι σκόρερ για την ομάδα του Καστρίτη οι Νότε (18 πόντοι), Χάγκινς (15 πόντοι) και Τολιόπουλος (14 πόντοι).

Από την άλλη, για τους «νησιώτες» ξεχώρισαν οι Χρυσικόπουλος (14 πόντοι), Σταρκς (12 πόντοι) και Κατσίβελης (11 πόντοι).

Τα δεκάλεπτα: 24-20, 42-37, 67-55, 84-67.