Βετούλας: «Πρέπει να μας απασχολήσει το δεύτερο ημίχρονο»

Προβληματισμένος ήταν ο Νίκος Βετούλας μετά την ήττα του Απόλλωνα Πάτρας από τον Κολοσσό Ρόδου.

Απογοητευμένος, αλλά κυρίως προβληματισμένος με την εικόνα του Απόλλωνα Πάτρας στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν ο Νίκος Βετούλας μετά την ήττα (73-56) από τον Κολοσσό Ρόδου.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Νίκος Βετούλας:

«Συγχαρητήρια στον Κολοσσό H Hotels και τον κόουτς Ηλία για τη νίκη. Νομίζω ότι στο δεύτερο ημίχρονο μας έδειξαν πως παίζεται το παιχνίδι στην Ελλάδα. Εμείς αντιμετωπίσαμε το ίδιο πρόβλημα, όπως και στο ματς Κυπέλλου με τον Ιωνικό. Ήμασταν καλοί στο πρώτο ημίχρονο και μπροστά στο σκορ, αλλά στις αρχές του τρίτου δεκαλέπτου αντιδράσαμε πολύ λάθος. Είναι ένα πράγμα που πρέπει να μας απασχολήσει.

Είναι ξεκάθαρο πως κάποια παιδιά μπορούν να μας βοηθήσουν και κάποια άλλα παιδιά, που δεν έχουν την αναμενόμενη βελτίωση και δεν μπορούν να μας βοηθήσουν. Πρέπει να δούμε πως θα τους προτρέψουμε να βελτιωθούν για να είμαστε πιο ανταγωνιστικοί, σε κάτι τέτοια παιχνίδια και να διεκδικούμε τη νίκη. Συγχαρητήρια για τη νίκη και που ήταν δίκαιη και τους εύχομαι καλή πορεία