Καντζούρης:«Δεν είχαμε καθαρό μυαλό, δίκαιη νίκη για τον Άρη»

Ο τεχνικός της ΑΕΚ, Ηλίας Καντζούρης, συνεχάρη τον Άρη για τη νίκη του στο ντέρμπι, ενώ στάθηκε και στις λεπτομέρειες που έκριναν την αναμέτρηση.

Με άδεια τα χέρια έφυγε από τη Θεσσαλονίκη η ΑΕΚ, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 74-64 από τον Άρη στο Αλεξάνδρειο, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Basket League.

Μιλώντας στη συνέντευξη Τύπου, ο τεχνικός της «Ένωσης», Ηλίας Καντζούρης, συνεχάρη τον Άρη για τη νίκη του, ενώ στάθηκε και στις λεπτομέρειες που έκριναν το ντέρμπι.

Αναλυτικά τα όσα είπε ο Ηλίας Καντζούρης:

«Δίκαιη η νίκη του Άρη. Έπρεπε να ελέγξουμε κάποια στατιστικά κυρίαρχα του Άρη, όπως τα επιθετικά του ριμπάουντ, τα κλεψίματα και ταυτόχρονα οι πόντοι στο ανοικτό γήπεδο ήταν 19 για τον Άρη και 0 για εμάς.

Είχαμε και ενεργειακό ζήτημα μετά από ένα σερί απαιτητικών αγώνων. Δεν παίξαμε με καθαρό μυαλό, δεν εκτελέσαμε σωστά και το αποτέλεσμα είναι φυσιολογικό. Έχουμε να ετοιμάσουμε σε δύο μέρες ακόμα ένα παιχνίδι για το BCL, να δούμε τα λάθη μας και να βελτιωθούμε».