Ελλάδα

Φιλική νίκη της Λάρισας επί του ΠΑΟΚ

Τη νίκη (64-61) στο φιλικό με τον ΠΑΟΚ πήρε η Λάρισα.

Νικήτρια (64-61) στη φιλική αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ mateco αναδείχθηκε την Κυριακή (5/9) η Λάρισα.

Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονταν μπροστά στο σκορ μόνο στην πρώτη περίοδο. Ωστόσο, από το δεύτερο μέρος και έπειτα πήραν «κεφάλι» οι Θεσσαλοί, οι οποίοι έφτασαν να προηγούνται μέχρι και με έντεκα πόντους (49-38) τρία λεπτά πριν την ολοκλήρωση της 3ης περιόδου.

Ο «δικέφαλος του Βορρά» στα 12'' πριν το τέλος του ματς μείωσε τη διαφορά στον έναν πόντο (62-61). Ωστόσο, εάν και έβγαλε εν συνεχεία την άμυνα, ο Λοβ προέβη σε λάθος άμυνα, δίνοντας την ευκαιρία στη Λάρισα να φτάσει στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 16-18, 36-33, 52-45, 64-61

Λάρισα: Ουάσινγκτον 9 (1), Χάντσον 6 (2), Θριτ, Κρουμπάλι 7, Τσαϊρέλης 3, Βησαρίου, Σπυρόπουλος 5 (1), Σαχπατζίδης 4, Ζάρας 8 (2), Φόρτσουν 8 (2), Σπαν 8, Καράμπελας 6.