Ολυμπιακός με... σπασμένα φρένα, έκανε απίστευτο σερί 27-0 κόντρα στον Παναθηναϊκό!

Απίθανα πράγματα στον τελικό του Super Cup της Ρόδου, με τον Ολυμπιακό να τρέχει ένα επιμέρους σκορ 27-0 επί του Παναθηναϊκού!

Απίθανη εκκίνηση από τον Ολυμπιακό στον τελικό του Super Cup της Ρόδου κόντρα στον Παναθηναϊκό!

Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν με τρομερή συγκέντρωση στο ματς και βγάζοντας τρομερή ενέργεια και πάθος σε άμυνα και επίθεση, «κλείδωσαν» τους «πράσινους», το μυαλό των οποίων σίγουρα έχει επηρεαστεί από την εξέλιξη του ματς.

Συγκεκριμένα, η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα έτρεξε ένα απίστευτο 27-0 σερί (!), από τις αρχές της πρώτης περιόδου, μέχρι και τα μέσα της δεύτερης, κρατώντας παράλληλα το σύνολο του Εργκίν Αταμάν χωρίς πόντο για περίπου 14 αγωνιστικά λεπτά!

Αυτό το ασύλληπτο σερί ολοκληρώθηκε τρία λεπτά πριν το ημίχρονο, με τον Κώστα Σλούκα να ευστοχεί σε τρεις βολές, μειώνοντας για το «τριφύλλι» στο 32-7. Πρωταγωνιστές για τους «ερυθρόλευκους» σε αυτό το διάστημα ήταν οι Λαρεντζάκης και Παπανικολάου με 9 και 8 πόντους αντίστοιχα.