Τρομερή ανατροπή Ολυμπιακού με Ντόρσεϊ και επιμέρους 23-2 στο… μισό τρίτο δεκάλεπτο!

Με ένα απίστευτο επιμέρους σερί 23-2 του Ολυμπιακού στα πρώτα έξι λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου, οι Πειραιώτες έφεραν «τούμπα το ματς στο ΟΑΚΑ και προσπέρασαν με πρωταγωνιστή τον Ντόρσεϊ!

Μπορεί ο Παναθηναϊκός να βρισκόταν μπροστά με +14 (46-32) του Ολυμπιακού στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι «ερυθρόλευκοι» με κύριο εκφραστή τον Τάιλερ Ντόρσεϊ, έκανε ένα απίστευτο comeback και μπόρεσε να γυρίσει το παιχνίδι!

Συγκεκριμένα, οι Πειραιώτες πέτυχαν ένα απίθανο 23-2 επιμέρους σκορ στα πρώτα έξι λεπτά της τρίτης περιόδου και μπόρεσαν να προσπεράσουν. Οι «πράσινοι» ήταν τρομερά άστοχοι, με την ομάδα του Μπαρτζώκα να… ξυπνάει από το πρώτο κακό μέρος του ματς.