Ευρώπη

Ξέσπασε στο τέλος και «καθάρισε» η Μπάγερν

Με πολυφωνία στην επίθεση και ανεβάζοντας στροφές στην τέταρτη περίοδο, η Μπάγερν «καθάρισε» 85-66 τους Σιντάινιξ, για την έβδομη σερί νίκη στο πρωτάθλημα.

Ένα εντυπωσιακό τέταρτο δεκάλεπτο, ώθησε την Μπάγερν Μονάχου στη νίκη με σκορ 85-66 επί των Σιντάινιξ, που ήταν η έβδομη συνεχόμενη στο πρωτάθλημα και την ανέβασε στο 21-4.

Με αρκετό… ζόρι είχαν το προβάδισμα στις προηγούμενες τρεις περιόδους οι Βαυαροί, αλλά στην τέταρτη έκαναν ένα επιμέρους σκορ 26-11 και ουσιαστικά δεν απειλήθηκαν ξανά.

Κορυφαίος για την ομάδα του Τρινκιέρι ήταν ο Σίλι με 19 πόντους και τον ακολούθησε ο Γουέιλερ-Μπαμπ με 17π.

Τα δεκάλεπτα: 19-13, 38-32, 59-55, 85-66

Νωρίτερα, η Άλμπα Βερολίνου ηττήθηκε 90-75 από το Αμβούργο.

Για το σύνολο του Ρενέσες, ξεχώρισαν οι Γκιφάι και Γκρέιντζερ με 16π. και 14π. αντίστοιχα.