NBA

Τραυματίστηκε ο Ραντλ, ανησυχία στους Νικς

Ο Τζούλιους Ραντλ γύρισε τον αστράγαλο του στην αναμέτρηση των Νικς με τους Χιτ, προκαλώντας ανησυχία στην ομάδα της Νέας Υόρκης ενόψει playoffs.

Mπορεί οι Νικς να επικράτησαν με σκορ 101-92 των Μαϊάμι Χιτ, ωστόσο η νίκη ίσως αποδειχθεί πύρρειος.

Συγκεκριμένα, ο Τζούλιους Ραντλ γύρισε τον αστράγαλό του στη δεύτερη περίοδο, όταν πήρε ένα επιθετικό ριμπάουντ και προσποιήθηκε στον Μπαμ Αντεμπάγιο, ο οποίος άθελά του προσγειώθηκε πάνω στο πόδι του φόργουορντ των Νικς.

Ο Ραντλ στην αρχή προσπάθησε να «σφίξει τα δόντια» και έμεινε στο παρκέ για να εκτελέσει τις βολές, ωστόσο γρήγορα από τον πάγκο της ομάδας της Νέας Υόρκης αντιλήφθηκαν πως δεν θα μπορούσε να συνεχίσει και ζήτησαν να γίνει κάποιο φάουλ έτσι ώστε να αντικατασταθεί.

Στη συνέχεια, υπήρξε ενημέρωση κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου πως ο Ραντλ δεν θα συνεχίσει στο ματς, ενώ μετά τον αγώνα ο Τομ Τιμποντό δήλωσε πως ο παίκτης θα υποβληθεί στις απαραίτητες εξετάσεις την Πέμπτη. Είναι δεδομένο πως στους Νικς κάθονται σε «αναμμένα κάρβουνα», ειδικά εφόσον σε περίπου δύο εβδομάδες ξεκινούν τα playoffs.