NBA

Πρόβλημα με Λέοναρντ στους Κλίπερς-Χάνει το Game 5!

Χωρίς τον Καγουάι Λέοναρντ θα παίξουν οι Κλίπερς στον πέμπτο ημιτελικό με τους Τζαζ και μάλιστα εκφράζονται οι φόβοι ότι μπορεί να χάσει ακόμη και το υπόλοιπο της σειράς!

«Πύρρειος» αποδείχθηκε η νίκη των Κλίπερς επί των Τζαζ, για το 2-2 στους ημιτελικούς της Δύσης.

Ο Καγουάι Λέοναρντ αποκόμισε ένα πρόβλημα και έτσι αναμένεται να χάσει το πέμπτο ματς στη Γιούτα, ενώ το χειρότερο σενάριο τον θέλει εκτός για το υπόλοιπο της σειράς.

Ο δυναμικός φόργουορντ είχε μία άτσαλη προσγείωση στην τέταρτη περίοδο του αγώνα με τους «Μορμόνους», με τον πόνο να εστιάζεται στο γόνατο.

Μάλιστα, δεν αγωνίστηκε στα τελευταία περίπου πέντε λεπτά, ενώ ο ίδιος φέρεται να είπε στους συμπαίκτες του να μην τον υπολογίζουν στο πέμπτο παιχνίδι.