NBA

Παραλίγο να πλακωθεί με οπαδό των Σανς ο Γουέστμπρουκ

Επεισόδιο με οπαδό των Σανς είχε ο Ράσελ Γουέστμπρουκ στο ημίχρονο του αγώνα μεταξύ Σανς και Κλίπερς για τα playoffs.

Λίγο έλειψε να έρθει στα χέρια με έναν οπαδό των Σανς ο Ράσελ Γουέστμπρουκ. Ο γκαρντ των Κλίπερς ετοιμαζόταν να επιστρέψει στο παρκέ για το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα για τα playoffs, όταν ένας φίλος των γηπεδούχων τού είπε κάτι που τον ενόχλησε.

«Πρόσεχε το στόμα σου», είπε ο «Ρας» στον οπαδό, ο οποίος δεν έκανε πίσω και καλούσε τον βετεράνο άσο «δέξου το σαν άντρας!», τη στιγμή που ένας άνδρας ασφαλείας ήταν ανάμεσά τους για να μην έρθουν στα χέρια.

Ο Γουέστμπρουκ τελικά απομακρύνθηκε και ήταν καθοριστικός στη νίκη των Κλίπερς στο Φίνιξ (110-115), καθώς με το σκορ στο 108-111 έκανε τάπα στον Ντέβιν Μπούκερ κι έσωσε την κατοχή για την ομάδα του.