NBA

Γιόκιτς και Πόρτερ «καθάρισαν» για τους Νάγκετς στη Μινεσότα

Με τον Νίκολα Γιόκιτς να σκοράρει 35 πόντους (είχε και 16 ριμπάουντ) και τον Μάικλ Πόρτερ να έχει 13 από τους 16 πόντους του στην 4η περίοδο, οι Νάγκετς επικράτησαν 115-112 στην έδρα των Τίμπεργουλβς.

Ο Νίκολα Γιόκιτς έκανε double-double, με 35 πόντους και 16 ριμπάουντ, ο Μάικλ Πόρτερ σκόραρε 13 από τους 26 πόντους του στην 4η περίοδο, οδηγώντας τους Νάγκετς στη νίκη επί των Τίμπεργουλβς με 115-112 στο «Target Center».

Ο Τζαμάλ Μάρεϊ πρόσθεσε 18 πόντους και 11 ασίστ, ενώ ο Άαρον Γκόρντον είχε 14 πόντους και 11 πόντους για το Ντένβερ, που απώλεσε προβάδισμα 18 πόντους σε λιγότερο από 12 λεπτά.

Ο Άντονι Έντουαρντς είχε 30 πόντους, για τέταρτο συνεχόμενο ματς, μαζεύοντας 8 ριμπάουντ και ισάριθμες ασίστ, όμως δεν κατάφερε 4 δευτερόλεπτα από το τέλος να ευστοχήσει σε προσπάθεια με τρίποντο και έτσι οι φιλοξενούμενοι πήραν το ροζ φύλλο αγώνα στην κανονική διάρκεια.