NBA

Πέμπτη σερί ήττα για τους Μπακς, έχασαν από Ράπτορς

Οι Μπακς είναι σε ελεύθερη πτώση, καθώς έχασαν 110-96 από τους Ράπτορς και μετρούν πέντε σερί ήττες. Πάλεψε αλλά αποβλήθηκε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο.

Συνέχεια στην αγωνιστική κρίση των Μπακς έδωσαν οι Ράπτορς νικώντας τους με 110-96 στο Μιλγουόκι. Αυτή ήταν η πέμπτη σερί ήττα για τα «ελάφια», που υποχώρησαν στο 16-13 και έδειξαν πως έχουν ακόμη περισσότερες αδυναμίες χωρίς τον Τζρου Χόλιντεί, ο οποίος λείπει για έξι διαδοχικά ματς.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πάλεψε, αλλά ήταν αρκετά άστοχος. Είχε 23 πόντους με 8/16 δίποντα, 0/4 τρίποντα και 7/13 βολές, καθώς επίσης 12 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 κλεψίματα και 5 λάθη σε 37 λεπτά, προτού αποβληθεί με έξι φάουλ.

Ο Κρις Μίντλετον βρέθηκε σε πολύ κακή μέρα με 13 πόντους και 5/13 σουτ, ενώ ο Θανάσης Αντετοκούνμπο πρόσφερε κάποιες λύσεις από τον πάγκο μετρώντας 5 πόντους (1/2 βολές, 2/6 δίποντα) και 3 ριμπάουντ σε 8 λεπτά.

Ο Νόρμαν Πάουελ με 29 και ο Πασκάλ Σιάκαμ με 27 πόντους ξεχώρισαν από το Τορόντο, που είχε ξεφύγει με 17 από το ημίχρονο και συντήρησε τη διαφορά ως το τέλος.

Δωδεκάλεπτα: 26-33, 41-58, 72-85, 96-110