Βόλεϊ

Αεράτος στη Βέροια ο Παναθηναϊκός και μόνος πρώτος

Ένας ορεξάτος Παναθηναϊκός, «άλωσε» την Βέροια επικρατώντας 3-0 σετ του τοπικού Φιλίππου και έκανε το 4/4 στη φετινή Volley League.

Χωρίς να συναντήσει πρόβλημα σε κανένα σημείο της αναμέτρησης, ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-0 σετ του Φιλίππου στη Βέροια για την 4η αγωνιστική της Volley League και πέτυχε την τέταρτή του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια την φετινή σεζόν.

Οι «πράσινοι» ήταν ανώτεροι σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, κατακτώντας εύκολα το πρώτο σετ 25-14 χάρη στην καλή εικόνα του Ανδρεόπουλου και την αδυναμία των γηπεδούχων στην υποδοχή λόγω της απουσίας του Τζιουμάκα.

Οι άσοι του Τσάτσιτς και τα μπλοκ των Ρανγκέλ-Ράπτη, σε συνδυασμό με τα λάθη του Φιλίππου, έδωσαν αέρα δύο σετ στο «τριφύλλι» (25-18). Στο τρίτο και τελευταίο σετ οι Μακεδόνες μπήκαν καλύτερα, όμως με ένα μικρό σερί του Ανδρεόπουλου ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε. Το σταθερό μπλοκ των φιλοξενούμενων αλλά και το σερβίς του Τσάτσιτς, τελείωσαν το σετ (25-20) και το ματς.

Πλέον η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου ανέβηκε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, αφού προσπέρασε Ολυμπιακό και Φοίνικα Σύρου που αγωνίστηκαν χθες.

Τα σετ: (14-25, 18-25, 20-25)

Παρασκευή 22 Ιανουαρίου 2021

Ηράκλειο, Λίντο 17:30 Ο.Φ.Η. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.1-3
PAOK Sports Arena 20:00 Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Φοίνικας ΟΝΕΧ 2-3

Σάββατο 23 Ιανουαρίου 2021

Βέροια, γυμναστήριο Δ.Α.Κ. Βέροιας, 17.00 Α.Π.Σ. Φίλιππος - Παναθηναϊκός Α.Ο. 0-3
Κηφισιά, Ζηρίνειο 18:00 (Live Streaming): Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Α.Ο.Ν.Σ.Μίλων