Χρήστος Σωτηρακόπουλος

Μια ισοπαλία σαν ήττα για τη Γιουνάιτεντ, αλλά ο Μουρίνιο είναι ακόμα όρθιος

Η εικόνα που αφήνει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι πως μπορεί να παίξει πολύ καλύτερα και να βρεθεί ακόμα πιο ψηλά στη βαθμολογία, με τον Μουρίνιο να είναι ακόμα παρών… Γράφει ο Χρήστος Σωτηρακόπουλος

Κοντά σε μια νίκη που θα μπορούσε να της αλλάξει ολόκληρη τη σεζόν έφτασε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Στάμφορντ Μπριτζ και είναι ν' απορείς με το γεγονός πως πέταξε ξανά ένα ολόκληρο ημίχρονο, αφού στην επανάληψη εμφανίστηκε εντυπωσιακή.

Γράφει ο Χρήστος Σωτηρακόπουλος

Η Τσέλσι ισοφάρισε σε νεκρό χρόνο στο τελικό 2-2 στο Λονδίνο και κάπως έτσι η αίσθηση που άφησε το ματς στους «κόκκινους διαβόλους» είναι τέτοια ήττας και όχι ενός αποτελέσματος που έφερε έναν βαθμό στη γενικότερη συγκομιδή.

Η Γιουνάιτεντ έφτασε πολύ κοντά στην πρώτη της νίκη στο Στάμφορντ Μπριτζ από την εποχή του Σερ Άλεξ Φέργκιουσον (την τελευταία του χρονιά, τον Οκτώβρη του 2012) όμως δεν μπόρεσε να κρατήσει όλους τους βαθμούς από αυτό το ματς, βλέποντας τον Μπάρκλεϊ να σκοράρει στο 95':27''.